The new Waze Wiki, aka Wazeopedia, is now live at Wazeopedia.waze.com! While this legacy wiki will remain accessible for the time being, it is no longer updated by the community. For the most up-to-date guidance, please visit your local Wazeopedia.

Please do not make any more updates to these legacy wiki pages, all future updates should be made in your country's local Wazeopedia.

Clock over a larger globe

Mobilná aplikácia

From waze
Jump to: navigation, search
Iphone5 screenshot 01.map.jpg

Mobilná aplikácia Waze (tiež klientská aplikácia, klient) je programové vybavenie - navigačná aplikácia do mobilných klientských zariadení, ktoré vodiči používajú počas jazdy. Waze slúži ako GPS cestná navigácia, ale funguje tiež aj ako jedinečný komunikačný nástroj, ktorý umožňuje komunite užívateľov navzájom sa informovať o aktuálnej situácii na cestách.

Počas online prevádzky klient žiada servery Waze o prístup k mapám, získáva informácie o navigačnej trase a sprostredkúva udalosti na ceste.

Klientským zariadením je obvykle smartfón, alebo tablet s operačným systémom:

  • iOS 5.0 a novšie.
  • Android 3.2 (Honeycomb) a novšie, s min. rozlíšením 320x480.
  • Windows Phone 8 a novšie.

V závislosti od použitého operačného systému môžete mobilnú Waze aplikáciu sťahovať na:

  • Apple App Store (iPhone & iPad) [1],
  • Google Play Store (Android) [2],
  • Windows Phone Store (WP) [3].

Cieľom Waze je sprístupniť aplikáciu užívateľom na celom svete. Aktuálne sú prostredie aplikácie a hlasové navigačné inštrukcie lokalizované do mnohých jazykov vrátane slovenčiny.

Pre plne funkčné Waze musí mať zariadenie GPS prijímač a 2G/3G/4G mobilné internetové pripojenie.

Pozri tiež

  • Videonávod - Instalace a první spuštení Waze Cz.png [4]