The new Waze Wiki, aka Wazeopedia, is now live at Wazeopedia.waze.com! While this legacy wiki will remain accessible for the time being, it is no longer updated by the community. For the most up-to-date guidance, please visit your local Wazeopedia.

Please do not make any more updates to these legacy wiki pages, all future updates should be made in your country's local Wazeopedia.

Clock over a larger globe

Stačí jazdiť so zapnutým Waze

From waze
Jump to: navigation, search
Logo.png
  • Najjednoduchší spôsob ako vylepšovať Waze spočíva v jednoduchom zapnutí aplikácie kedykoľvek se vydáte na cestu. Jednoducho ju zapnúť aj keď nepotrebujete aby vás Waze navigovalo. Nič viac už nemusíte robiť. Systém Waze bude zbierať informácie o vašej ceste aby mohol počítať priemerné rýchlosti prejdených segmentov, bude hľadať chyby na ceste, zlepšovať rozloženie ciest a učiť sa povolené smery odbočenia na križovatkách. Aby sme sa vyhli chybám, tak automatické výpočty potrebujú veľa, veľa presne zaznamenaných jázd s ich dátami na to, aby boli automatické zmeny trasy vykonávané správne.
  • Keď neskôr budete používať Waze na navigovanie, budete z takto zozbieraných informácií (svojích aj ostatných Wazerov) ťažiť, rovnako ako ostatní Wazeri budú ťažiť z informácií od vás.
  • S Waze nemusíte podnikať žiadne mimoriadne cesty. V skutočnosti celý systém funguje najlepšie, keď ho používate na svojich pravidelných cestách - cestovanie do práce a podobne.
  • So zapnutým Waze budete automaticky dostávať informácie o dopravnej situácii na miestach, ktorými práve prechádzate.
  • Keď cestujete oblasťami, ktoré zatiaľ nie sú vo Waze zmapované, môžetet vyskúšať zaznamenať novú cestu. Stačí stlačiť jedno tlačítko a začnete "tvoriť mapu".