The new Waze Wiki, aka Wazeopedia, is now live at Wazeopedia.waze.com! While this legacy wiki will remain accessible for the time being, it is no longer updated by the community. For the most up-to-date guidance, please visit your local Wazeopedia.

Please do not make any more updates to these legacy wiki pages, all future updates should be made in your country's local Wazeopedia.

Clock over a larger globe

Translations:Turkey/125/tr

From waze
Jump to: navigation, search

Ayrıca dönüşler genellikle yumuşak kısıtlamalar sınırlıdır (kırmızı oklar). Bunlar, sürüş aktivitesine dayalı ve henüz bir editör tarafından teyit edilmemiş dönüşlerdir. Bunları dönüşün yanındaki ufak soru işaretinden ayırt edebilirsiniz. Eğer bir düzenleme olmayacak ise, sürüş hareket tarzına göre soft turns (soft dönüş) uygulamak uygun olacaktır. Bununla birlikte, Waze yoğun olarak kullanılmıyor ise (henüz Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi), kullanan insanların sürüş istikametleri kısıtlanmış olur ve rota hesaplanamaz duruma gelir. Eğer bir alan üzerinde çalışmaya başlamak istiyorsanız, tüm kavşakları (bağlantı noktalarını) kontrol ettiğinizden emin olun. Shift+z, hızlıca ekranınızdaki yasaklanmış olan tüm dönüşleri gösteren faydalı bir kısayol tuşudur.