The new Waze Wiki, aka Wazeopedia, is now live at Wazeopedia.waze.com! While this legacy wiki will remain accessible for the time being, it is no longer updated by the community. For the most up-to-date guidance, please visit your local Wazeopedia.

Please do not make any more updates to these legacy wiki pages, all future updates should be made in your country's local Wazeopedia.

Clock over a larger globe

Translations:Turkey/130/tr

From waze
Jump to: navigation, search

Problem raporları, Waze Harita Editöründe otomatik olarak üretilip gösterilen renkli, gülen yüz ifadesi olmayan baloncuklardır. Gülen yüz ifadeli baloncuklar, kullanıcıların raporladıkları Güncelleme İstekleridir ve yukarıdaki paragrafta anlatılmıştır. Map Problem Missing road.png Birkaç tür harita problemi –MPs– vardır. Temel Harita Bölgelerinde en çok Eksik yol ve Kısıtlanan dönüş izni verilebilir problemlerini görebilirsiniz. Diğer türdeki harita sorunları Global Page on Map Problems’de anlatılmıştır. Problemleri çözmeye çalışın ve Harita Problemini –MP– Çözüldü olarak işaretleyin. Eğer nasıl çözüleceğini bilmiyorsanız, yerel bir şampiyon ile görüşmeden önce lütfen Tespit edilmedi olarak kapatmayın.