Klausimai ir atsakymai

From waze
Jump to: navigation, search

Wiki 35 header lt flag.png

Kadangi Waze naudoja JAV priimtą kelių žymėjimo sistemą, kuri ne itin tinka keliams žymėti Lietuvoje, bendru sutarimu nuspręsta kelius žymėti atitinkamai (šalia nurodyti kelio ženklai, žymintys konkretaus tipo kelius).
Du vienkrypčiai keliai ar vienas?

Jei kelias nėra per vidurį atskiras žalia skiriamaja veja, jis žemėlapyje turi būti pažymėtas kaip vienas dvikryptis kelias. Jei kelias atskiras žalia veja, jis gali būti perskirtas į du vienkrypčius priešingos krypties kelius, tačiau tokių perskyrimų reikėtų vengti, kadangi tai apsunkina sankryžų braižymą ir balso pranešimus naviguojant per tokiaus sankryžas.
Sankryžos

Prie sankryžų negali būti užapvalinimų (nebent jie yra dideli ir esminiai). Geriausia, kai sankryža yra tiesiog vienas taškas - taip paprasčiausia koreguoti ir aiškiausia žemėlapyje telefone ir balso pranešimuose naviguojant.
Kaip vadinti gatves?

 • Gatvės vadinamos oficialiais vardais!
 • Jei gatvė (kelias) turi keletą pavadinimų, naudojamas dažniausiai sutinkamas pavadinimas. Po gatvės pavadinimo rašomas sutrumpintas gatvės tipas (g., pr., pl., skg., al.).
 • Gatvės, pavadintos žinomų žmonių pavardėmis, žymimos pirmąja vardo raide ir pilna pavarde, po vardo raidės dedant tašką ir tarpą (pvz., "A. Juozapavičiaus pr.").


Derėtų orientuotis į maps.lt gatvių suteiktus pavadinimus.Kaip teisingai parinkti kelio tipą mieste?

 • Major highway: visi keliai turintys A1/E272 ir triženklį 123 tipo žymėjimą miesto ribose, nepaisant to, kad mieste jie turi gatvių pavadinimus.
 • Primary street: geltoni keliai maps.lt; pagrindinės miesto gatvės, neatsižvelgiant į tai, kad jos maps.lt pažymėtos baltai.
 • Street: paprastos gatvės.
 • Parking lot road: pravažiavimai per kiemus (gyvenamojoje zonoje), stovėjimo aikšteles.
 • Private road:
  Lt draudžiamas eismas.gif
  išskirtiniais atvejais (netaikoma vienpusiui eismui ar kitiems keliams), kai įvažiuoti reikalingas spec. leidimas, taip pat keliai uždaryti šlagbaumais, vartais ar kitaip ribotas pravažiavimas.


Galima orientuotis ir maps.lt žymėjimu.Kaip teisingai parinkti kelio tipą užmiestyje?

Kadangi Waze naudoja JAV priimtą kelių žymėjimo sistemą, kuri ne itin tinka keliams žymėti Lietuvoje, bendru sutarimu nuspręsta kelius žymėti atitinkamai (šalia nurodyti kelio ženklai, žymintys konkretaus tipo kelius):

 • Freeway: keliai, pažymėti automagistralės ir greitkelio ženklais Lt automagistrale.gif Lt greitkelis.gif
 • Major Highway: keliai, klasifikacijoje pažymėti A ir/arba E raidėmis. Taip pat keliai, klasifikacijoje pažymėti triženkliu numeriu. Lt A1.png Lt E85.png
 • Minor Highway: keliai su asfalto/betono danga, klasifikacijoje pažymėti keturženkliu numeriu.
 • Street: keliai su asfalto/betono danga, neturintys numerio, bei keliai su žvyro/akmenų danga, turintys keturženklį numerį.
 • Dirt road: keliai be dangos, žvyrkeliai.


Kelių klasifikaciją rasite maps.lt bei eismoinfo.ltVietos (Places)

Visos vietos (places) turi būti vadinamos tik tikriniais vardais, pvz., "čia yra skanūs kebabai" nėra teisingas pavadinimas, bet "Kebabai plius" (įmonės pavadinimas, dėl pavyzdžio šiuo atveju išgalvotas) būtų teisingas.

Stovėjimo aikštelių nevadinkite niekaip, nebent jos turi tikrinį pavadinimą. Blogai, kai telefone žemėlapyje maišosi raidės "P" ar kiti panašūs pavadinimai. Šalia statinių esančių aikštelių taip pat nereikia niekaip vadinti - pvz., vietos pavadinimas "Forum Palace" ir šalia jo esančios aikštelės pavadinimas "Forum Palace aikštelė" būtų neteisingas - nevadinkite tokios aikštelės visai.


Daugiau apie vietas skaitykite ČIA. Ten rasite visą jums rūpimą informacija detaliai ir anglų kalba.