The new Waze Wiki, aka Wazeopedia, is now live at Wazeopedia.waze.com! While this legacy wiki will remain accessible for the time being, it is no longer updated by the community. For the most up-to-date guidance, please visit your local Wazeopedia.

Please do not make any more updates to these legacy wiki pages, all future updates should be made in your country's local Wazeopedia.

Clock over a larger globe

ЧАП

From waze
Revision as of 17:21, 28 July 2013 by Berestovskyy (Talk | contribs)

Jump to: navigation, search
Country: Ukraine

Використовуйте цей ЧАП разом із іншими ЧАПами із нижченаведеного списку для впевненості у розумінні усіх загальних питань. Це знання убезпечить Вас від тривіальних помилок. Цей ЧАП підтримується спільнотою користувачів.


Contents

Що значать крапки на деяких дорогах?

Це дороги, які ще не підтверджено проїздом по ним після імпорту з зовнішніх картографічних джерел або створення редактором мап. Цілком імовірно, що розміщення таких доріг або перетини з іншими дорогами позначено невірно, тому користуйтеся ними з обережністю. Коли ви рухаєтеся такою дорогою, іконка Waze перетворюється на пакман-подібну і "ковтає" крапки. Цим ви отримуєте очки й підтверджуєте правильність дороги. Такі дороги також називають пакман-дорогами.

Return to top of page

Що таке Редактор Мап?

Редактор Мап Waze - це офіційна назва веб-орієнтованого редактору мап, що використовується в даний час. Англійською вона часто скорочується як WME (Waze Map Editor). Для користувачів з усіх країн світу, крім США і Канади, стартовою адресою редактору є: WME.

Return to top of page

Що таке Картуш?

Картуш (Cartouche) - це назва попереднього редактору мап. З 5 листопада 2012 року його використання припинено в усьому світі на користь нового Редактору Мап.

Return to top of page

Що таке Папірус?

Папірус (Papyrus) - це внутрішня назва Редактору Мап до запуску його бета-версії у січні 2012 року.

Return to top of page

Що таке Панель Приладів?

Панель Приладів - це назва Вашої персональної інформаційної консолі. Тут Ви можете -найти різноманітну інформацію про Ваш обліковий запис, в тому числі й Ваші останні маршрути. Відкрити її можна так: http://world.waze.com/dashboard

Return to top of page


Що таке Мої Поїздки?

Це подорожі, які ви здійснили з працюючим клієнтом Waze. Під час їзди Waze відслідковує ваше переміщення й передає інформацію про Ваші координати, час та швидкість на сервери. Ці дані використовуються для підтвердження картографії (дороги, перехрестя та ін.) і для розрахунку середньої швидкості руху. Користувачі Waze та менеджери ділянок можуть бачити записи переміщень інших користувачів у анонімному вигляді. Це допомагає покращувати точність мап.

Return to top of page

Коли Мої Поїздки відображаються у Редакторі Мап?

Поїздки зазвичай обробляються й стають видимими у Редакторі Мап протягом години по завершенні. Найкоротші поїздки, як то маршрути з дому до роботи й назад до 50 км, з найбільшою вірогідністю з'являться в редакторі протягом 15 хвилин. Якщо сервери перевантажені, або поїздка є значно довшою (понад 150 км), час до появи поїздки може сягнути 1 тижня. Якщо протягом семи (7) днів Ви все ще не бачите своєї поїздки, відкривайте запит із сторінки "Підтримка" ("Support"), віконце "Швидка допомога" ("Quick Help"). Використовуйте посилання на створення електронного листа, заповніть форму й відправте її (???)

Return to top of page


Що відбувається, коли я рухаюсь невідомою (непозначеною) дорогою?

Якщо Ви просто рухаєтеся невідомою дорогою, Waze зберігає інформацію про Вашу поїздку, але не створює нові дороги ні в Редакторі Мап, ні Живих Мапах, ані в додатку. Під час перегляду своєї поїздки в Редакторі Мап Ви можете спостерігати ділянки, забарвлені червоним. Вони відмічають відтинки поїздки, які Waze не може співставити з жодною існуючою дорогою. Якщо ця дорога все ж реально існує, Ви можете виділити червону ділянку й створити з неї новий сегмент дороги.

Ви можете допомогти в побудові мап додаванням невідомих доріг. Просто ввімкніть режим побудови дороги (Road Building) у вашому додатку Waze, і він зберігатиме ваш маршрут як нові сегменти доріг із додаванням перетинів (які ще називають нодами) у точках Ваших поворотів. Коли Waze виявить Ваше повернення на відому дорогу, він автоматично призупинить режим побудови дороги.

Будь-ласка, вмикайте режим побудови дороги лише в разі необхідності, оскільки це може призвести до появи двійників існуючих доріг із-за похибок визначення координат або помилок модулю GPS на клієнтському пристрої. Пам'ятайте, що якість запису маршрутів додатком Waze залежить від точної роботи пристрою GPS. Також, додаток Waze може помилково будувати нові дороги із-за неможливості завантаження існуючих доріг у зв'язку з поганою роботою мобільного інтернету в даній місцевості або іншими мережевими проблемами.

Записуючи нові дороги, дочекайтесь забарвлення дороги червоним на вашому клієнті, перш ніж вимикати режим побудови дороги, в противному разі, останній сегмент не буде записано. Ця поведінка є корисною, якщо Ви раніше забули вимкнути цей режим і помилково почали записувати хибну дорогу.

Ваші записи оновлюють мапи, але очікувати появи змін слід як мінімум через 24-48 годин.

Return to top of page

Я записав нові дороги за допомогою клієнтського додатку - що далі?

Ваші новостворені дороги з'являться в Живій Мапі лише після того, як вони будуть відредаговані Редактором Мап. Такі дороги відображаються в редакторі червоним, а в Живій Мапі - маленькими стрілочками і лише при максимальному збільшенні. Редагування може бути виконано Вами, менеджерами ділянок або користувачами, які вже проїжджали раніше в безпосередній близькості від новоствореної дороги.

Проміжок між записом дороги і її появою в Редакторі Мап залежить від кількох факторів, як це описано в відповіді на запитання Коли Мої Поїздки відображаються у Редакторі Мап?, розміщеній вище.

Будь-ласка, увійдіть до Редактору Мап і відредагуйте детальну інформацію про дорогу, яку ви перед цим записали. Заповніть категорію, назву дороги, належність її до населеного пункту, можливі напрямки руху. Переконайтесь, що дорога коректно з'єднується з існуючими дорогами.

Планується розробити функціональність, яка дозволить серверам Waze видаляти записані дороги, якщо їх не було коректно відредаговано протягом певного терміну (скажімо, 30 днів), з метою зменшення засміченості мап помилково записаними дорогами.

Return to top of page

Коли мої дороги відобразяться в Живій Мапі?

Оновлення Живої Мапи відбувається щоденно, але в зв'язку із довжиною черги запитів на зміни обробка їх може тривати 2 доби або й більше. Візуальна частина Живої Мапи оновлюється вкрай нерегулярно, але містить всі внесені зміни. Так само оновлюються й мапи в клієнтському додатку Waze.

В закладці "Жива мапа" ("Live Map") веб-додатку Waze можна бачити дату останніх змін ділянки мапи, яка відображається зліва внизу під мапою.

"Новостворені" дороги з'являться в Живій Мапі лише після їх редагування Редактором Мап. Це можете зробити чи то Ви, чи то відповідний Менеджер Ділянки.

Return to top of page

Коли мої зміни відобразяться в клієнтському додатку Waze?

За звичайних умов, процес оновлення мап на серверах відбувається на регулярній основі. Всі зміни, завершені до початку чергового оновлення мап, має бути включено до них по його завершенні. Процес оновлення мап може тривати кілька днів і навіть тижнів на сервері підтримки світових мап (крім США та Канади), і зазвичай відбувається щоденно на північноамериканському сервері, що підтримує мапи США та Канади.

По завершенні процесу оновлення мап нові дані завантажуються на клієнтський додаток і до Живої Мапи. Дату завершення процесу оновлення називають Датою Оновлення, хоч це й може призводити до непорозумінь, оскільки оновлення може містити зміни, на кілька тижнів старіші. Найсвіжішу інформацію відносно оновлень мап можна отримати на веб-сайті http://status.waze.com , включно із датами змін, які використано для оновлень.

Клієнтські додатки кешують картографічну інформацію і оновлюють її лише за виконання однієї з умов:

 • Зображення певного розташування за результатами пошуку.
 • Переміщення до або скрізь закешованої ділянки.
 • Інформація про ділянку старіша ніж один тиждень.
 • Застосовано ручний режим Оновити мапу моєї ділянки (Refresh map of my area) з меню Налаштування >> Додатково >> Перенесення даних (Settings >> Advanced >> Data Transfer)

Зазначимо, що додаток Waze зазвичай використовує більш нові мапи в порівнянні з Живою Мапою на веб-сайті.

В закладці "Жива мапа" ("Live Map") веб-додатку Waze можна бачити дату останніх змін ділянки мапи, яка відображається зліва внизу під мапою.

Return to top of page

Який веб-броузер рекомендовано для редагування доріг?

Waze радить використовувати для редагування мап у Редакторі Мап Waze броузер Google Chrome або плагін Google Chrome Frame з броузером Internet Explorer.

Броузер Internet Explorer підтримується частково, тому деякі функції редагування можуть працювати некоректно.

Для роботи з Редактором Мап Waze прийнятними є такі броузери:

Return to top of page


Чому я бачу в клієнтському додатку інформацію про дорожні події, віддалені від мене на сотні кілометрів?

Клієнтський додаток містить функцію інформування про дорожні події, яка відображає у спливаючих віконцях попередження й повідомлення від інших користувачів у межах, встановлених налаштуваннями додатку Waze. Ці межі включають весь маршрут руху у випадку ввімкненого навігаційного режиму, мінімально можливе налаштування становить 5 км.

Return to top of page

Як відключити повідомлення у спливаючих віконцях, що виникають під час зупинок у русі?

Окремого налаштування, що відключає повідомлення у спливаючих віконцях, не існує. Поради з мінімізації кількості таких повідомлень дивіться вище.

Для повного відключення таких спливаючих віконець можна відключити "Завантаження даних про дорожній рух" ("Download traffic data") у додаткових налаштуваннях ("Advanced options").

УВАГА: Цей режим також відключає завантаження всіх даних про швидкість руху, які дозволяють виділяти на мапі кольором ділянки з утрудненим рухом, але не відміняє перепрокладання маршруту при зміні дорожної ситуації.

Return to top of page

Що таке заблокована дорога?

Заблокована ділянка дороги недоступна для редагування у Редакторі Мап користувачами з рангом, нижчим, ніж ранг блокування.

Блокування ділянки призводить до блокування також усіх обмежень на повороти у точках її сполучень із іншими ділянками. Тому, якщо не вдається змінити обмеження на повороти ділянки, перевірте, чи не заблоковано суміжну ділянку з рівнем, вищим, ніж рівень блокування редагованої ділянки.

Додаткову інформацію про блокування і розблокування доріг дивіться в розділі блокування ділянок.

Return to top of page

Чому супутникові зображення недоступні або низької якості?

Бізнес-модель Waze, завдяки якій продукт є безкоштовним для користувачів, передбачає обмежений вибір джерел супутникових зображень. Зазвичай це означає використання безкоштовних даних, які, звісно, поступаються якістю та повнотою комерційним. Якщо Вам щось відомо про аерографічні джерела, вільно доступні для комерційного використання і - особливо - без додаткових зобов'язань при непрямому використанні, будь-ласка, надсилайте інформацію про них до Waze з використанням форми зворотнього зв'язку на сторінці швидкої допомоги на веб-сторінці Waze.

Return to top of page

На Панелі Приладів усі мої бали зникли, дата останнього оновлення дуже стара. Що сталося?

Зазвичай бали на Панелі Приладів не відображаються із-за підключення до невідповідного серверу. Перевірте, чи відповідає адреса сторінки, яку ви завантажили, даним із нижченаведеного списку.

Користувачі із США та Канади:

Панель Приладів


Користувачі із Ізраїлю:

IL Панель Приладів


Всі інші "міжнародні" користувачі:

Всесвітня Панель Приладів

Return to top of page

Як нараховуються бали?

Активність Бали Одиниці
Дорожні звіти1 6 за звіт
Звіти про ціни на пальне 8 за звіт
Коментарі до звітів 3 за коментар
Редагування мапи2 1.5 за редагування3
Виконання запитів на зміни в мапі 3 за виконаний запит
Додавання назв вулиць 3 за назву4
Додавання номерів будинків 1 за номер
Дописи до форуму 2 за 3 дописи
Підбирання ласощів 100..500 за одиницю
Активність За милю За км
Звичайне кермування5 5 3.2
"Поїдання крапок" 16 10
Запис нової дороги (прокладання) 64 40


1 За штурханці, дописи та коментарі до них бали не нараховуються.

2 Пакетні редагування (виділення кількох доріг і одночасне їх редагування) в нинішньому Редакторі Мап інтерпретується як окреме редагування кожної з цих доріг, але зміна геометрії незалежно від кількості посунутих сегментів враховується як одне редагування. Редактор Мап рахує кількість внесених змін "пакетами", ця кількість не відповідає кількості нарахованих балів.

3 Також додатково нараховуються преміальні бали у кількості 1.5 за редагування на кожні 500 змін у мапі.

4 Враховуються тільки нові назви вулиць, а не перейменування.

5 З навігацією або без неї.

Return to top of page

Десь загубилася частина нарахованих мені балів

Якщо зникли всі бали, є сенс перевірити правильність використовуваного серверу. У випадку загублених балів за "дорожні ласощі" перегляньте статтю про призові бали та "дорожні ласощі".

Return to top of page

Як мені змінити свою домашню країну (штат)?

На загальному табло можна порівняти свою кількість балів із балами інших вейзерів своєї країни (штату). Waze автоматично відносить Вас до країни (штату), де Вами було набрано найбільше балів протягом минулого тижня. Якщо Ви багато подорожуєте різними країнами (штатами), надішліть запит у службу підтримки Waze за допомогою форми на сторінці Швидкої Допомоги Waze Support для жорсткої прив'язки Вашого облікового запису до однієї країни (штату).

Return to top of page

Як мені видалити групу, яку я створив у Waze?

Надішліть запит у службу підтримки Waze за допомогою форми на сторінці Швидкої Допомоги Waze Support.

Return to top of page

How can I delete my account and all info from waze?

Send in a support ticket via the Quick Help form at Waze Support. Enter "Delete Waze account" as the subject/question, then click the Email link. Complete filling out the form with your Waze username and registered email address.

Return to top of page


How can I change my username?

At this time, changing your username is not possible.

Return to top of page


When are weekly points calculated?

Points are added up from Monday through Sunday. Alerts usually appear on your client on Monday morning.

Return to top of page


Do I get points/credit for driving without navigation mode on?

Yes. All driving when Waze is running, whether in navigation mode or not, is tracked and can give you points. There are reasons why you may not see all your drives or get points for driving. See the flaky network connection question below for more information about those situations.

Return to top of page

Why isn't the location of other Wazers in the app accurate?

Other Wazers shown on the map in the app are delayed by between 2-5 minutes. This is both for security concerns, server capacity, and network data capacity. It would be a huge amount of data required to update every Wazer's location every 2 seconds.

Return to top of page


Does Waze support time-based turn restrictions where turns are allowed or restricted during certain times of day?

Not currently. This feature is on the roadmap for a future release. The Waze development team understands how important this feature is in most major cities, but is not currently supported.

Therefore, in order to prevent Waze from recommending an illegal turn, if a turn is restricted during any time of day, it is usually better to restrict the turn completely. This is especially true when the restriction is set during commute hours when the traffic is the most busy and confusing.

Additional information can be found in this best practices article.

Return to top of page

What do I do when Waze has my destination or address at the wrong location?

If Waze is routing you to the wrong location for your destination, and the street the location should be on appears in Waze, it likely is due to Waze getting the wrong GPS coordinates for the destination. In most parts of the world, Waze relies exclusively on 3rd party content providers for address and POI locations. Waze sends your address or POI search to these 3rd parties, and they then return to Waze GPS coordinates for that destination. Waze then routes to the closest location on the Waze map for the GPS coordinates. For example, if Waze routes to the street behind the location, that is because the GPS coordinates for that location are closer to that street than the street you actually access the location from.

Starting in late 2012, Waze enabled the adding of house numbers, or address data to the Waze Map Editor. The form of this is to select a segment and specify the starting and ending address numbers for that segment. This would allow Waze to figure out the actual address location by spreading the addresses evenly along the segment. This isn't optimal, but does allow Waze to resolve more address lookups internally rather than rely exclusively on external providers. In even later 2012, Waze took this system offline to work on a new system that will use pinpoints for addresses instead of address ranges. Beta testing of the feature started in January 2013 for the NA Server & February 2013 for the ROTW Server.

To solve the errors in external providers' data, you need to update the GPS coordinates with the 3rd party provider who is supplying the bad information to Waze.

 • In the US & Canada, address lookups are handled by Bing, with Google used when the address can not be found in Bing (rare).
 • For other countries, visit the country specific section of the forum to find out the provider of address coordinates for your area.
 • POI lookups (business names) are by a variety of providers. Look to see what tab in the search results you are using for the POI to determine which provider you need to contact to fix the GPS coordinates.

Most providers offer a way to submit corrections to their location data. It is normal for more than one provider to have the same bad information. This is due to their being two primary providers of GPS location data, which other companies then license. After correcting the location information with the correct Waze provider, it is a good idea to update with these two original providers. Instruction on how to do so can be found here.

Return to top of page


Can I add a road hazard or accident to the map from home or the office?

Yes, use Feed The Waze

http://feedthe.waze.hu/

The Waze client only allows you to report things such as Police, Accident, Hazard, Camera, etc., based on your current GPS location only.

Return to top of page

Can I search for an intersection of streets and not by address?

Yes. In the Navigate search box, enter "A St and B St" and search. You will likely need to switch the search results to Bing or Google to get an accurate search result.

Return to top of page


Can I navigate to latitude and longitude or GPS coordinates?

Yes. In the Navigate search box, enter "longitude, latitude" (without the quotes) where longitude and latitude are in decimal form. For example, for the United States, Disney's Epcot Center in Orland, Florida is located at these coordinates: "-81.54942,28.37529"

The website livemap also accepts the same format in the Search box.

Return to top of page


Why doesn't Waze learn my routes?

The setting within the Waze app, "Auto-learn routes to frequent destinations" is misleading. Waze only learns your favorite destinations, but does not learn or store actual routes. It will pop-up with the "Are going home?" or "going to work?" messages for these frequented destinations.

Waze should always pick what it believes is, mathematically, the fastest or shortest route, depending on your settings. If, in your estimation, it doesn't, that means that there could be an error in the map somewhere along your preferred route, or there is a lack of correct speed/traffic data for that route, or lack or correct speed/traffic data on the route it is trying to send you on. If it isn't too far out of your way, take the suggested route a few times and Waze will collect and start to use that data in its routing decisions.

The reason just driving the expected or preferred route won't work automatically is because Waze could have incorrect speed data on the segments it wants you to take. If Waze thinks another road is 2x as fast as your preferred road, no amount of driving on your preferred road can change the data for the other road. Waze needs accurate data for all neighboring segments and routes in order to always compute the fastest (or shortest, depending on your app setting) route.

Return to top of page


How does Waze work, and do I get points for, driving with no or flaky data network connection?

For all aspects of Waze to operate, it was built assuming a data network connection would be present most all the time. If you have an intermittent connection, Waze will try to get data from the servers for traffic alerts and hazards, but may not be able to give you reliable information. Additionally, if Waze doesn't have a connection back to the Waze servers, you will not be able to post hazards. Waze does not cache reports or map issues for sending later.

In regards to points or drive integrity, Waze will collect the data in terms of where you have driven even during network outages. In order for you to get credit for and being able to see in the editor your drive data collected during network outages, Waze must be able to upload your drive at the end of your trip. Waze sends this retained information when you shut it down. The Waze app does not cache your drives after shut down. If the Waze app does not have a connection to the servers when you shut down, any drive data not yet uploaded to the Waze servers will be lost, and any points associated with it will not be credited.

There is still some debate as to whether Waze will try to upload the most recent drive when you start Waze the next time, but this hasn't been conclusively proven.

Return to top of page

Should I map separate turn lanes and exit approaches with long waiting times to help Waze calculate best route?

Waze computes the individual durations between any segment to any other segment through a common junction. That enables Waze to determine if the time to turn left at a light is longer than going straight and taking an alternate route to the destination. This is also true for long exit ramps from a freeway or motorway. Waze knows the slow vehicles are turning off the exit ramp and the fast ones are continuing straight. The only exception to this would be if there are unnecessary junctions with two segments before that exit ramp.

Return to top of page


How do I get support for my Waze question?

Waze is a community driven application. In order to keep the application free to everyone, the community does what it can to be self-sufficient with support needs. For this reason there is a recommended process everyone is asked to use in order to help answer the hundreds of questions that come in every day.

There are three sources of support for Waze:

Wiki

The Wiki is full of information on both the client app and the back end Waze Map Editor (WME). In the search box enter your topic of interest. You may be presented with a particular page on your topic, or you might get a list of possible topics. If you don't find what you are looking for try to use alternate words to describe your topic. Ultimately if you do not find what you are looking for try the forums next.

Forums

The forums are primarily for community-based support meaning the vast majority of the questions posed there will be answered by fellow Waze users and editors. Many of these Wazers are very experienced and typically know where to find the answer to your question if you cannot find it. Some of the forums are also monitored by Waze staff and will also post announcements on some of the forums for everyone to see.

There are cases where the forum experts will tell you that you need to fill out a support ticket. This is covered under the nanoRep section next.

nanoRep - Quick Help

Much of the information in the Wiki is also in the nanoRep system, but it has a more advanced parser to better match the phrasing of your question to the answers within the system. Because some information can change quickly, it is best to double check your question inside nanoRep in case new information on your issue has been added and possibly the forum community has not yet heard about it.

 1. Go to the Support page.
 2. In the Quick Help section, enter your problem/request/issue into the single text box at the top of the page. You may see multiple answers related to your question. Some answers may include links to other related answers so be sure to click on those links if your answer is not covered with those responses.
 3. If your question is not covered try wording it in a different way and also use alternate terms.
 4. If your situation still isn't addressed, look for and click on the Click here link next to "Still can't find what you are looking for?" at the bottom of the box.
 5. Click the appropriate category which best represents your problem/request/issue.
 6. Read through those responses and select the one closest to your situation. If that does not answer your question click the here link in the phrase "If you cannot find your answer, please click here to contact us".
 7. Fill out the form with the requested information, and include the full text details of your request, including permalinks to the editor, links to app screenshots, etc., in the More Details box as appropriate for your issue. Be sure to note you also checked the forums and Wiki for your answer and could not find it.
 8. Click Submit.

You will not receive an email confirmation of your ticket being created. You should receive some kind of response from Waze within a few days. Note that they receive hundreds of requests per day, so please be patient.