The new Waze Wiki, aka Wazeopedia, is now live at Wazeopedia.waze.com! While this legacy wiki will remain accessible for the time being, it is no longer updated by the community. For the most up-to-date guidance, please visit your local Wazeopedia.

Please do not make any more updates to these legacy wiki pages, all future updates should be made in your country's local Wazeopedia.

Clock over a larger globe

Kartes redaktoru kludas

From waze
Revision as of 22:04, 2 January 2014 by Atuuu (Talk | contribs)

Jump to: navigation, search

Informācija ņemta no Waze Latvijas foruma: [1]

Laikam jau jāsāk ar to, ka pirms ķerties pie kartes labošanas tomēr ir jāpalasa nedaudz par pašu sistēmu, kuru izmanto Waze. Kaut arī liekās, ka būt par redaktoru ir vieglāk par vieglu - tik ņem Road un zīmē.

Waze viens no pamatprincipiem ir vienkāršība. Jo vienkāršāk, jo labāk.

 1. Nekādus noapaļotus pagriezienus. Teiksim ceļam ir 90 grādu līkums, bet redaktors to uztaisa par lēzenu pagriezienu (noapaļo stūrus). Tādā gadījumā navigācija nekad neteiks "Griezties pa kreisi".
 2. Ceļi ir jāapstiprina, lai nerādītos sarkani. To izdara, atverot katru segmentu -> Edit -> norādot pilsētu un ielu. Ja tādas nav, tad jālieliek atbilstošo ķeksīti "None". Pa neapstiprinātiem ceļiem navigācija nenotiek, tā tiek bojāta.
 3. Pagriezieni. Pēc jauno ceļu segmentu pievienošanas tiek aizmirsts pielabot atļautos/aizliegtos virzienus arī pārējiem saistītajiem ceļiem, pie kuriem esošais ceļš tiek pievienots. Tas bojā navigāciju. Visvieglāk (der 90% gadījumu) to ir izdarīt uzklikšķinot uz ceļu savienojuma un izvēlēties "Allow all turns" - pie nosacījuma, ja visi pagriezieni ir atļauti.
 4. Nekādi gājēju ceļi un takas. Tiek sazīmēti nevienam nevajadzīgie gājēju ceļi ar virzieniem un pievienoti auto ceļiem - karte paliek nepārskatāma un bojā navigāciju. Šī nav gājēju navigācijas sistēma.
 5. Ceļu līmeņi (elevation) nenozīmē ceļu kvalitāti, bet gan ir domāti, lai atzīmētu ceļus, kuri atrodas dažādos līmeņos un nekrustojas. Piemēram, ceļš uz tilta un ceļš zem tilta. Pamata līmenis ir "ground" - tas ir ceļš vienā līmenī ar zemi. Ja iet pāri tilts, tātad 1., 2., 3. līmenis (vairāk Latvijā nav manīts), bet tunelis ir apzīmējams ar -1. līmeni. Ja tilts iet pāri upei, tad to var speciāli neapzīmēt, toties, ja zem tilta gar vienu malu iet mazais celiņš patiltē, tad patiltes ceļš būs ar 0. līmeni (vienā līmenī ar zemi/ūdeni), bet pats tilts tad jau būs ar 1. līmeni.
 6. Satelīta slānis un Google Street View. Nepārzīmēt ceļu segmentus, lai tie sakristu ar Google maps satelīta slāni. Tas ir nepareizi, jo bieži satelīta slānis ir izteikti nobīdīts. Ceļu segmentiem jābūt +/- izvietotiem pēc GPS punktu slāņa. Tāpat neaizrauties ar informācijas ievadīšanu pēc Google Street View. Karte visu laiku mainās, tāpēc Street View var izmantot tikai kā informatīvu palīglīdzekli, nevis kā vienīgo un īsto patiesību.
 7. Apdzīvotu vietu nosaukumi. Sekojam līdzi, kāda pilsēta tiek ievadīta ceļam pie nosaukuma. Ja ieraksta nepareizu, tad kartē parādās vēl viena pilsēta ar nepareizu nosaukumu. Un pat pēc salabošanas, apmēram mēnesi šis nepareizais nosaukums vēl ir redzams. "Rīga", "Riga" un "RIGA" iekš waze ir trīs dažādas pilsētas. Ja ievadām jaunu apdzīvotu vietu, bet tāds nosaukums jau eksistē, piemēram, "Saulīte". Tad nosaukumu ievadām pēc šāda etalona: "Saulīte [Saulkrastu nov.]". Neradīt arī pilsētas mākslīgi, piemēram, "Liezēres pagasts, Madonas novads". Pēc tam citiem redaktoriem jāvelta daudz pūļu, lai šīs mākslīgās pilsētas likvidētu.
 8. Māju nosaukumi ārpus apdzīvotām vietām. Arī tie ievadāmi pēc šāda etalona: "Saulītes [Priekules nov.]". Nosaukumu pievieno objektam (landmark), ne ceļam.
 9. Ceļu līmeņi. Ja savienojošais ceļš ir aizslēgts ar augstāku līmeni, tad ceļu paša spēkiem neizdosies pievienot un jāraksta atslēgšanas pieprasījumu: [2]
 10. Liekie ceļu savienojumi. Pēc ceļu izšķūrēšanas no klienta aplikācijas telefonā, bieži vien neapstiprinātie ceļi tiek sadalīti vairākos atsevišķos segmentos ar savienojumiem starp tiem. Šos savienojumus neatstājam - uzklikšķinot uz tiem un dzēšot (apvienojot ceļus).
 11. Lietotāju pieteikto problēmu apstrāde. Ja problēmas pieteikuma situācija ir neskaidra - vispirms lūdzam paskaidrot problēmas būtību, pievienojot komentāru. Ja 3 un vairāk dienas nav saņemta papildus informācija - varam problēmu slēgt kā neidentificētu. Ja kāds cits redaktors ir lūdzis paskaidrojumu, bet tas nav saņemts, varam to slēgt, ja no pēdējā komentāra ir pagājušas vismaz 3 dienas.
 12. Mežu, ezeru zīmēšana. Ja zīmējam jaunu mežu, purvu, ezeru vai citu objektu - sekojam līdzi, kādu valsti un pilsētu tas iegūst. Vislabāk, ja vien objekts nav apdzīvotas vietas teritorijā, nenorādīt nekādu pilsētu (Edit -> ieliek ķeksīti pilsētai "None"). Tāpat plašās lauku teritorijas (farmland) mēs nezīmējam, jo tas pārlieku saraibina karti. Pietiek ar mežiem, ezeriem, upēm un purviem.
 13. Forums. Viens no vissvarīgākajiem punktiem, ja plānojam veikt ne vienu vien labojumu, ir uzturēt regulāru kontaktu ar savu kopienu. Forumā regulāri tiek apspriestas šā brīža aktualitātes, tiek risināti jauno redaktoru jautājumi, kā arī apskatītas interesantas situācijas, ar kurām saskārušies citi redaktori. Laipni lūgti, jo pie mums tikai atsaucīgi redaktori: [3]

Tāpat var palasīt par tādiem jēdzieniem kā "Soft turn", un kādēļ viņam ir "penalty" salīdzinājumā ar redaktora atļautu pagriezienu: [4]. Pilnais kartes redaktora lietošanas apraksts šeit: [5].

Lai izdodas un tiekamies uz ceļiem!