The new Waze Wiki, aka Wazeopedia, is now live at Wazeopedia.waze.com! While this legacy wiki will remain accessible for the time being, it is no longer updated by the community. For the most up-to-date guidance, please visit your local Wazeopedia.

Please do not make any more updates to these legacy wiki pages, all future updates should be made in your country's local Wazeopedia.

Clock over a larger globe

Różnice między mapami Live i Cartouche, czyli o tym gdzie podziały się moje drogi.

From waze
Revision as of 08:12, 29 August 2010 by Garbaty (Talk | contribs)

Jump to: navigation, search

Musicie wiedzieć, że w systemie są dwa rodzaje map, Live oraz Cartouche. Ta druga właściwie nazywana jest Update Map.

Ta pierwsza pokazuje dokładnie taką samą mapę, jaką widzicie w swoich telefonach i jaka służy do użytkownikom do nawigacji. Oczywiście w Internecie nie będzie na tej mapie niedawno zarejestrowanych przez Was tras, które widzicie w kolorze czerwonym tylko na swoich telefonach.

Mapa Live dostępna jest tutaj: [1]. Raczej nie będziecie mieli trudności z jej znalezieniem na stronie waze.

Druga mapa, czyli Cartouche jest to mapa służąca do edycji, która jest jakby kolejną wersją tego co niedługo zobaczycie na telefonach. Tutaj także edytujecie zarejestrowane przez siebie nowe drogi.

Mapa Cartouche dostępna jest tutaj: [2]. Zapiszcie ten link, bo raczej trudno go znaleźć. :)

Co jakiś czas mapa Live jest aktualizowana o rzeczy kolejne rzeczy zmienione w mapie Cartouche w konkretnym dniu. W swoim panelu sterowania, w lewym dolnym rogu zobaczycie datę ostatniego update'u. Ta data oznaczy, że aktualna mapa Live = mapie Cartouche z określonego dnia. :)

W związku z taką organizacją map, drogi przez Was zarejestrowane najpierw widoczne są tylko w telefonie jako czerwone drogi, dopiero po kilku dniach pojawiają się w mapie Cartouche, a po ich edycji po kilku dniach dopiero w mapie Live i w telefonie. Pomiędzy zarejestrowaniem drogi a jej pojawieniem się w telefonie może minąć około tygodnia. Docelowo ma to trwać szybciej, ale chyba za dużo dróg rejestrujemy :)